Jak na nábor pomocí vlastního obsahu na kariérním webu?

Jak na nábor pomocí vlastního obsahu na kariérním webu?

Pokud se při vaší práci věnujete náboru, jistě víte, že na pracovních portálech je inzerátů velké množství. Jak pak úspešne zaujmout a oslovit kandidáty?

Jednou z možností, jak oslovit kandidáty, je přitáhnout je na vlastní kariérní stránky. Místo pracovních portálů lze využít vlastní obsah například formou článků, ve kterých dáte uchazečům více informací o nabízené práci, kolektivu, vaší firmě a tak podobně.

Nám se tento způsob osvědčil ve Freshlabels. Freshlabels je fashion firma s prodejnami v Praze a Berlíně byla jedním z našich klientů po dobu cca 6 měsíců. Jednou z našich aktivit byla právě tvorba článků, které zvýší povědomí o firmě jako zaměstnavateli a zároveň podpoří nábor. V těchto článcích vystupovali kolegové, nadřízení nebo CEO firmy, kteří popisovali svou práci, kolektiv nebo důvody, proč nového kolegu hledají. 

Jak na to?

  • Ze všeho nejdřív je důležité si definovat, na koho má článek cílit. Vyberte klíčové informace pro vaše kandidáty, které musí článek obsahovat. Studenty budou pravděpodobně zajímat jiné informace než seniorní odborníky. 
  • Vyberte správné kolegy pro rozhovor. Vyzpovídejte kolegu na stejné pozici, kterou se snažíte obsadit. Poproste šéfa daného týmu o zpověď, proč hledá nového člena týmu a jaký by měl být. Pokud jste součástí menší firmy, může to být například CEO nebo majitel. Možností je mnoho. Při výběru zvažte také to, kteří kolegové jsou komunikativní nebo se rádi fotí. 
  • Popište tým. Co spojuje jednotlivé kolegy dohromady, kam chodí rádi na oběd nebo co dělají po práci. 
  • Popište náplň práce tak, jaká skutečně je. Jak vypadá klasický pracovní den. Zaměřte se na detaily, které jsou pro vaše kandidáty důležité. Pro zaměstnance v retailu to může být pracovní doba a systém směn. Pro IT odborníky je důležité vědět, s jakými technologiemi budou pracovat nebo zda mohou pracovat z domova. Prozraďte kandidátům, proč hledáte nového člověka.
  • Přidejte několik fotografií. Zachyťte kolegy v jejich přirozeném prostředí. Ukažte kancelář, sklad nebo zázemí.

Jaké jsou výhody?

  • Článek můžete sdílet na sociálních sítích. Hlavní postava (vyzpovídaný kolega) bude článek s velkou pravděpodobností sdílet na svém profilu, spíše než anonymní inzerát. Stejně tak další členové týmu nebo kolegové z firmy.

Například jeden z našich článků pro Freshlabels sdílelo 20 lidí a získal 155 lajků. Výsledek vypadal nějak takto:

  • Uchazečům ukážete, kdo ve vaší firmě pracuje.
  • Oslovíte kandidáty, kterým bude vaše firemní kultura blízká.
  • Kandidáty odvedete přímo na váš web, kde mohou získat další informace o vaší firmě.

Nebojte se začít. Zlepšovat se můžete vždy. Ptejte se kolegů, jaké informace považují za důležité a co by je jako kandidáty zaujalo. Inspirujte se vzájemně.

Doporučené články

Kontaktujte nás