Minirozhovory o remote work s #redbull

Minirozhovory o remote work s #redbull

Veronika Patzeltová pracuje na HR v Red Bull. A teda my máme to šťastie, že je tak trochu aj našou súčasťou. Práve ona hostí svojimi zvedavými otázkami ľudí, ktorých vám približujeme cez BE-DNA podcasty.

Víčko od nás dostala otázky nasmerované na to ako zvláda home-office.

Hinty, dojmy, plusy mínusy zhrnula v krátkom rozhovore.

  1. Ako sa ti pracuje na HO? Cítiš zmenu oproti kancelárií?

Tým, že som nebola nikdy nebola typ, ktorý by si bral home office a bola som zvyknutá pracovať z kancelárie každý deň, tak zmenu cítim obrovskú. Z domova sa mi úprimne pracuje veľmi ťažko. Môj byt je pre mňa miestom, kde oddychujem a je to také moje malé útočisko pred okolným svetom. Je pre mňa preto nekomfortné spájať ho s výkonom a produktivitou. Človek si samozrejme zvykne na všetko, ale vždy keď si môžem vybrať, tak pracujem mimo domov, či už je to kancelária, kaviareň alebo cowork. 

  1. Čo najviac oceňuješ a čo ti naopak chýba?

Tých vecí, ktoré oceňujem pri home office nie je veľa, ale je pravda, že keď je vonku zima, tma a prší, tak nie je zlé pracovať z pohodlia a tepla domova a nemusieť sa presúvať v zápche po meste. Takisto oceňujem možnosť mať dlhé ráno sama pre seba, pretože čas, ktorý by som inak strávila cestou do práce využívam čítaním knihy pri rannej káve, prípadne jógou alebo behom.

  1. Čo ti pomáha ostať produktívna?

Studená sprcha na ráno môže už znieť ako otrepaná rada a ja som jej dlho odolávala. Každopádne od kedy sa mi pokazil bojler nemám inú šancu a musím povedať, že je to neuveriteľná dávka energie. Dve kávy pred obedom a jesť čo najmenej počas dňa ? Ak je totiž food coma náročná na zvládnutie na office, tak doma je to ešte dva krát náročnejšie. Ďalej mi pomáha pohyb, počas dňa si dám kľudne 10-15 min pauzu a zacvičím si alebo len vyjdem schody hore dole v bytovke. Nedávno som si kúpila švihadlo, to ma tiež dokáže nakopnúť.  

Doporučené články

Kontaktujte nás