Minirozhovory o remote work s #LMC

Minirozhovory o remote work s #LMC

Ptali jsme se Miloše Myšičky (Head of KAM & Regional Sales) ze společnosti LMC.

Jak vypadala práce z domova ve vaší firmě minulý rok?

“ Nikdy jsme práci z domova neomezovali, lidé měli možnost být na home office podle uvážení, vždy záleželo na domluvě. A možná právě i proto chodili do kanceláře dost rádi. Dáváme lidem volnost a zároveň zodpovědnost, aby si sami zhodnotili, jak chtějí pracovat. Neexistují žádná centrální pravidla, každý si je nastavuje podle potřeby se svým liniovým manažerem.”

Co se s příchodem Covidu změnilo?

“My jsme si zkoušeli remote nanečisto už pár dní před prvními nařízeními vlády. Zátěžový test jsme výborně zvládli, pak přišla nařízení a my jsme si „test“ full remote prodloužili o následující dva měsíce. Pro obchodníky to složité nebylo, jsou zvyklí fungovat odkudkoliv. Ale zvládla to skvěle i ostatní oddělení. Byla to však výzva, například přesměrovat na home office celé call centrum, vyřešit pro ně během 2-3 dnů počítače, telefony, simky. Ověřili jsme si tak, že jsme jako celá firma schopni fungovat full remote a nejsme nijak paralyzováni. Hodně všemu pomohl Milan, náš CEO, který od počátku nouzového stavu velmi otevřeně komunikoval a informoval zaměstnance každý týden prostřednictvím statusů na Teamsech. Pro nás je velké téma firemní kultura. A to se ani v remote módu nezměnilo. S kolegy se vídáme často i po práci, na různých “virtuálních pivech” nebo “virtuálních pokecech” přes Teamsy. Přes léto, když byla situace uvolněnější se lidé velmi rádi potkávali opět osobně, trávili spolu čas i po práci např. na grilovačkách. Teď se těší, až se budou moci vrátit zpět do kanceláře, i kdyby to měly být třeba jen 2 dny v týdnu. Fungujeme prostě jako banda lidí, která k tomu dělá business :).”

Jaká nová pravidla jste zavedli pro práci z domova a jak vám fungují?

“To je pro mě dost zvláštní otázka, u nás v salesu každý ví, co má dělat. Pokud by se někdo flákal, bylo by to na číslech velmi brzy znát. Každý tým si ale nově nastavil fungování online týmových schůzek, například 1x týdně porada ohledně businessu a 1x týdně jako náhražka osobního setkání a sdílení, které probíhá normálně na office.”

Jak pracujete s důvěrou k zaměstnancům, že při práci z domova nezahálejí, ale efektivně pracují?

“Důvěru u nás lidé měli vždycky. Dostanou zodpovědnost a důvěru a je na nich ji nezklamat. Nemáme žádné kontrolní mechanismy speciálně na home office. Všichni vědí, do kdy musí například poslat reporty či jiné targety. A ostatní je na nich, jak si schůzky s klienty zorganizují. Naštěstí jsme zaznamenali velký posun mezi první a druhou vlnou, při první nebyli klienti na online setkávání zvyklí, u druhé vlny už jim to připadá normální a není tak problém plnit i cíle na schůzky.”

Miloši moc děkujeme za rozhovor a přejeme, ať vám i vašemu týmu důvěra s odpovědností nadále takto prospívá:)

LMC Office - Miloš Myšička

Doporučené články

Kontaktujte nás