Minirozhovory o remote work s #InloopxByAvast

Minirozhovory o remote work s #InloopxByAvast

Rozprávali sme sa so Zuzanou Andel (Senior Talent Management and Succession Planning Consultant at Avast) zo spoločnosti INLOOPX by Avast.

Ako vyzeral Remote Work vo vašej firme minulý rok?

Niektorí naši zamestnanci boli na home office na plný úväzok aj predtým, ale drvivá väčšina pracovala z kancelárií a home office využívali len občas.

Čo sa s príchodom Covidu zmenilo?

Dalo by sa povedať, že celkové nastavenie firmy. Vždy bola pre nás najdôležitejšia bezpečnosť a zdravie našich ľudí, ale pri prvej vlne sme nevedeli, čo sa bude diať. Teraz sme už múdrejší, a tak celá firma, vo všetkých lokáciách, pracuje z domu. To je pre nás asi tá najväčšia zmena.

Aké (nové) pravidlá ste zaviedli pre prácu z domu, ktoré vám fungujú?

Skôr by som povedala, že sme vytvorili množstvo podporných tréningov, webinárov, zábavných aktivít, aby sme našim zamestnancom home office čo najviac spríjemnili. Špeciálne nové pravidlá sme zatiaľ nezavádzali. Myslím si však, že veľa tímov sa prispôsobilo novej situácii tak, ako im to vyhovovalo a my sme im v tom nechali viac menej voľnú ruku.

Ako pracujete s dôverou v zamestnancov, že sa počas RW neflákajú, ale naozaj pracujú?

Toto je celé na zodpovednosti našich ľudí a dôvere voči nim. Nikdy sme nekontrolovali, či ľudia trávia čas prácou, dokonca ani keď sme boli všetci v kancelárii, a neplánujeme to robiť ani keď sme všetci na home office. Myslím si, že tímy si to vedia zmenežovať sami, a keď sa niekto neproduktívny a nepracovitý vyskytne, veľmi rýchlo ho odhalia.

Ďakujeme Zuzke za rozhovor a inšpiráciu 🙂

Doporučené články

Kontaktujte nás