Minirozhovory o remote work s #GreenGo

Minirozhovory o remote work s #GreenGo

Tentokrát jsme se ptali Šimona Čapka, CEO ze společnosti GreenGo e-carsharing.

Jak vypadala práce z domova ve vaší firmě minulý rok? 

“Minulý rok jsme teprve připravovali vstup na český trh, neměli jsme stálou kancelář. Tedy jsme pracovali z domova či z jiného místa dost běžně.”

Co se s příchodem Covidu změnilo? 

Poskytujeme službu, která je v provozu 24/7 a je mnoha lidmi vítaná i v době lockdown. Proto musíme stále poskytovat servis na nejlepší úrovni. Z toho vyplývá, že byť nepracujeme jako v běžném životě všichni z kanceláře, zákazník vůbec nepocítí změnu. Máme vysoký standard čistoty všech aut a ihned na začátku epidemie jsme zavedli i pravidelnou přísnou desinfekci interiérů všech aut i kanceláře. Pracujeme střídavě z kanceláře a z domova tak, abychom eliminovali osobní styk a v případě nákazy či karantény dokázali zajistit provoz. Stále beze změny zajišťujeme zákaznickou podporu. V pracovních dnech jsme rozděleni na dvě poloviny tak, aby byl v kanceláři po dohodnutí termínu schůzky někdo přítomen minimálně 4 dny v týdnu a klient si mohl např. odnést zapomenuté věci z auta, které si pronajal. Nebo mu z kanceláře pomůžeme ověřit doklady a dokončit registraci, která se z nějakého důvodu online nedaří.

Jaká nová pravidla jste zavedli pro práci z domova a jak vám fungují? 

“Pravidelná a častá komunikace mezi jednotlivými členy teamu je nutností, takže se i tady toho moc nezměnilo. Jediný fakt je, že někteří kolegové jsou více doma, protože jim to prostě více vyhovuje. Jiní jsou zase více v kanceláři, protože mají doma „rušno“, nebo pro svou koncentraci potřebují změnit místo pro práci. Používáme hned několik platforem na komunikaci.”

Jak pracujete s důvěrou k zaměstnancům, že při práci z domova nezahálejí, ale efektivně pracují? 

“Především důvěřujeme jeden druhému. Je nás pár a bavíme se spolu mnohokrát denně. Provoz je nepřetržitý, tedy je stále co dělat a chod celé společnosti je tedy „živý organismus“, který nikdy nespí.  Mimo by bylo lehké poznat, pokud by někdo nepracoval. Jednoduše by nebyly hotové denní úkoly, které za nás nikdo neudělá a GreenGo e-carsharing by nefungoval.”

Šimone moc děkujeme za rozhovor a přejeme GreenGo, aby svým sympatickým, inovativním a eco-friendly přístupem oslovoval stále více zákazníků:).

Doporučené články

Kontaktujte nás