#BEDNACREW: Margaret Starka – Co-Owner v BE-DNA & HR Marketing Consultant

#BEDNACREW: Margaret Starka – Co-Owner v BE-DNA & HR Marketing Consultant

BE-DNA tvorí skupina talentovaných ľudí, ktorí sa rozhodli robiť v živote a práci to, čo ich baví. Chcete sa o nás dozvedieť viac? Poďte, predstavíme sa.

MARGARET STARKA

Ahojte :). Som Margaret. Dcéra, sestra, vnučka, manželka, mama, priateľka. Vyštudovala som špeciálnu a elementárnu pedagogiku, tancovala v Techniku, mám zelený pás v karate a srdcom som Bratislavčanka. Kvôli práci pre Red Bull som sa časom presťahovala do Prahy. Tu žijem viac ako 9 rokov spolu s mojím parťákom a manželom Pavlom, dvoma synmi a naším entlebuchom Shaggou.

V BE-DNA mám na starosti….

Stratégiu a smerovanie BE-DNA. Tím, ktorý pre mňa znamená absolútne všetko. Často sa venujem kreatíve a nastavovaniu stratégie pre klientov, ktorým pomáhame tému HR Marketingu uchopiť komplexne. 

Moja ranná rutina prebieha….

Popíšem to autenticky. Zobudím sa ako polovičná múmia, odkráčam ku kávovaru. Zapnem ho na 2 café latté. Presuniem sa ku chladničke. Urobím deťom, a keď stíham aj nám, raňajky, vymením vodu Shagge, nasypem granule. Kusnem do chleba, nech nepijem kávu nalačno. Letím sa dať sa dokopy a následne jeden odnesieme deti do škôlky a druhý vyvenčí Shaggu. PO-NE po väčšine copy paste 🙂 

Môj klasický pracovný deň vyzerá…

Nemám klasický pracovný deň. Snažím sa mať ale klasický pondelok. Ten patrí BEDNAcrew. Sídlime na Letnej, čiže dobré jedlo a káva sú cestou. Väčšinou si napíšeme do Slacku, niekto prinesie jedlo, niekto kávu. Radi chodíme obedovať do Pepperoncina. Doobeda máme meeting, na ktorom si prejdeme to, čo nás v najbližšom týždni čaká. No od tohto obsahu sa snažíme posunúť viac ku stratégii. Rada by som si každý pondelok zacvičila s tímom aj pravidelne jógu. 

Vo voľnom čase ma nájdete…

Ak je voľný čas mimo práce, tak jednoznačne s rodinou. Často k tomu patria aj naši blízki kamaráti. Rada randím s Pájom alebo som so Shaggou. A teda musím povedať, že v posledných rokoch si viem užiť aj chvíľu samoty. 

Meg v plnej zostave

Na práci v BE-DNA mám najradšej….

Náš tím. Bez neho by mi to vôbec nedávalo zmysel. Dlho pred BE-DNA som snívala o tom, že môže existovať “firma” bez hierarchie, zložená z priateľov, v ktorej by to ľuďom v nej dávalo spoločne zmysel a boli odhodlaní na svete niečo zmeniť. Ten tím sme. A ja som za to veľmi vďačná. 

Najviac som na seba hrdá za…

S touto odpoveďou viem mať problém. Veľmi často viem hneď povedať, čo mohlo byť lepšie 🙂 . Retrospektívne som hrdá na to ako v realite posúvame naším pričinením klientov. Keď vidím, že s našou pomocou zvládajú komunikáciu na sociálnych sieťach, pomáha im to rýchlejšie obsadiť pozície, ich webové stránky po novom “fungujú” či HR Marketingová stratégia dáva zmysel. Najviac hrdá som na HR Partnering. Každá z nás pôsobí u nejakého klienta/klientov. V tomto smere vidieť posun po každom dni, keď od klienta odídeme. 

Čo ľudia o mojej práci nevedia…

Nevedia asi o neľahkých obdobiach v BE-DNA. O tom, že som sa naučila robiť aj nie príjemné rozhodnutia, ktoré ale napomohli tomu, kde sme dnes. A že svetom HR Marketingu žijem 24/7 a nápady mi najčastejšie vyskakujú tesne pred úplným spaním ako paralely s detským svetom. 

Za najväčšiu výzvu v živote považujem…

Tou najdôležitejšou je moja rodina. To, aby sme žili “správne” a naše deti sa k nám mali možnosť pridať. Nie najväčšia, ale výzvou je aj to, že BE-DNA by som sa rada profesne venovala nastálo.

Meg a Pavel

Ak by som nebola v BE-DNA, tak by som robila…

To isté, len by sa to nevolalo BE-DNA :). 

Najlepšia kariérna rada, ktorú som dostala…

Ak sa bojíš momentu, ktorý nie je príjemný, situácie, ktorá znamená konflikt, nepredstavuj si, aké náročné to bude, ale ako pozitívne bude vyzerať tvoj deň, keď to bude vyriešené. A potom ešte “Hlavné je sa z ničoho neposrať.”

Viac o Meginom živote nájdete na LinkedIn.

Doporučené články

Kontaktujte nás