Sociální sítě a firemní kultura v období remote work

Jak podpořit firemní kulturu v remote období?

Aktuální doba pandemie se dotkla nejspíš každého z nás. V mém světě to znamenalo 4 týdny práce z domova a firma s níž spolupracuji v oblasti hr marketingu funguje na hybridním režimu i nadále. V praxi to znamená, že od poloviny března pracovali zaměstnanci firmy z domova a všechny aktivity a meetingy byly převedeny do online prostředí. Nyní se již pomalu vrací do kanceláře, ale někteří nadále pracují z domova.

Protože byli zvyklí fungovat na bázi osobního kontaktu a firemní kultura je mimojiné postavena na dlouhodobých vztazích mezi kolegy, zamýšlela jsem se nad tím, jak alespoň trochu podpořit hravost a zájem. Zároveň bylo mým cílem odlehčit tíživou situaci a sociální odloučení. Rozhodla jsem se nejvíce pracovat s platformou Instagramu formou instastories a to následujícím způsobem:

Výzva týdne

Každé pondělí jsme vyhlásili tématickou výzvu týdne na instagramovém účtu a v HR news, což je nástroj interní komunikace. Kolegy jsem vyzvala k tomu, aby mi na dané téma posílali své tipy nebo fotografie, které budeme sdílet na sociálních sítích nebo rovnou sami sdíleli s označením firemního profilu.

Mezi oblíbené výzvy se zařadila například tato témata: Ukaž svůj home office, tipy na oblíbené knihy a tipy na zajímavé podcasty. 

Zajímavé bylo například to, že každé téma bylo z trochu jiného těsta, a tak si vždy našlo své fanoušky. Kolegové měli zájem inspirovat ostatní a sešly se nám zajímavé tipy, které jsme sdíleli pro všechny ve stories a také v HR news následující týden pro ty, kteří nejsou na sociálních sítích aktivní.

Kvíz

Každou středu jsem připravila kvíz ve stories na instagramu, v němž si mohl kdokoliv ověřit své znalosti o firmě a nebo naopak zjistit spoustu informací. Otázky jsem se snažila pomyslně rozdělit do tří kategoríí: historie, statistiky a zajímavosti. Pro představu v zajímavostech zazněla například otázka: Jakého pokémona jsme chytili na vánočním večírku nebo kdo z našich kolegů hraje v orchestru na housle?

Měli jsme také cestovatelský kvíz. Ten byl založený na tom, že mi kolegové poslali své fotografie z poslední dovolené/ výletu před pandemií. Ostatní následně hádali jednotlivé destinace.

Co z toho?

  • Vzbudili jsme zvědavost kolegů, kteří jinak nejsou na sociálních sítích tolik aktivní.
  • Zapojili jsme mladší i starší kolegy díky různorodým tématům výzvy.
  • Kvíz měl úspěch a průměrně se zapojilo cca 50 % z těch, kteří shlédli instastories.
  • Zvýšil se počet sledujících firemních sociálních sítí.


Jak jste se s firemní kulturou v současné situaci popasovali vy?

Doporučené články

Kontaktujte nás